• Akademi Pengajian Melayu
  • apm@um.edu.my
  • 03-79677200
logo
logo

Jabatan Sosio Budaya-Kesenian Melayu
Jabatan Sosio Budaya/Kesenian Melayu menumpukan pengajian kepada masyarakat dan budaya Melayu, iaitu tentang Etnografi Melayu, Teori Kajian Masyarakat dan Budaya, Keluarga dan Kekeluargaan, Agama dan Kepercayaan, Perubatan dan Kesihatan, Hukum Adat, Pemikiran Masyarakat Melayu dalam Era Globalisasi, Budaya Popular Melayu, Seni Budaya Melayu, Politik Melayu, Ekonomi Melayu, Identiti Melayu, Gender, Masyarakat dan Budaya, Organisasi dan Proses-Proses Sosial, Hubungan Etnik dan Warga Tua dalam Masyarakat Melayu.


Ketua Jabatan Sosio Budaya-Kesenian Melayu

Dr. Maizira Abdul Majid
03-7967 7205 / 7237
maizira@um.edu.my
Curriculum Vitae

 

Pensyarah
Prof. Madya Dr. Awang Azman Awang Pawi
03-7967 7264
awangazman@um.edu.my
Curriculum Vitae

Pensyarah
Prof. Madya Dr. Sabzali Musa Kahn
03-7967 7202 / 7269
sabzali@um.edu.my
Curriculum Vitae

Pensyarah
Dr. Mohd Effindi Mohd Samsudin
03-7967 7235
effindi@um.edu.my 
Curriculum Vitae

 

Pensyarah
Dr. Mohammad Nazzri Ahmad
03-7967 7236
nazzri@um.edu.my 
Curriculum Vitae

Pensyarah
Dr. Nur Yuhanis Mohd Nas
03-7967 7251
yuhani83@um.edu.my
Curriculum Vitae

Pensyarah
En. Zamre Abu Hassan
03-7967 7223
zamree@um.edu.my
Curriculum Vitae

 

Pensyarah
Dr. Marzudi Md Yunus
03-7967 7233
marzudi@um.edu.my
Curriculum Vitae

Pensyarah
Dr. Ahmad Hakimi Khairuddin
03-7967 7232
ahmadhakimi@um.edu.my 
Curriculum Vitae

Pensyarah
Dr. Mashrom Muda
03-7967 7241
mashrom@um.edu.my
Curriculum Vitae

 

Pensyarah
Dr. Shafa'atussara Silahudin
03-7967 7241
syafasara@um.edu.my
Curriculum Vitae

Last Update: 13/01/2022